Home » ମୁହାଁମୁହିଁ » ‘ଗୃହରେ ଯେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆଲୋଚନା କରିବା କଥା ସେଥିରୁ ନିବୃତ ରହୁଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ’:

‘ଗୃହରେ ଯେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆଲୋଚନା କରିବା କଥା ସେଥିରୁ ନିବୃତ ରହୁଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ’:

‘ଗୃହରେ ଯେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆଲୋଚନା କରିବା କଥା ସେଥିରୁ ନିବୃତ ରହୁଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ’:

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମୌସୁମି ଅଧିବେଶନରେ ବାରମ୍ବାର ହଟ୍ଟଗୋଳ ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ସରକାରୀ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗରୁ ବିଜେପି ଦୂରେଇ ଯାଉଛି। ଯେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଗୃହରେ ଆଲୋଚନା କରିବା କଥା ସେଥିରୁ ନିବୃତ ରହୁଛି ବିଜେପି। କେବଳ ୨ଟି ଅପରାଧିକ ମାମଲା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ ବିଧାନସଭାକୁ ଅଚଳ କରୁଛି ବୋଲି ସରକାରୀ ଦଳ ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ଆତ୍ମ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ବିଜେପି ଏପରି କରୁଛି। ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର କିଛି ଦାୟିତ୍ୱ ନାହିଁ। କୋଭିଡ୍‌, ଚାଷୀ, ଧାନ ଆଦି ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଗୃହରେ ଆଲୋଚନା ହେବା କଥା। ହେଲେ ତାହା କରାଇ ଦେଉନି ବିଜେପି। ବିଜେପିର ଦୁଇଟି ଆଭିମୁଖ୍ୟ ରହୁଛି, କେନ୍ଦ୍ରରେ ଗୋଟିଏ, ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ। ଅନେକ ସାଂସଦ ଓ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁରେ ମାମଲା ହେଉଛି। ସେକଥା ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଉଠାଉ ନାହାନ୍ତି। ସଂସଦ ଚାଲିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଥିବା ବେଳ ବିଜେପି ଏଠାରେ ବିଧାନସଭା ଚଳାଇ ଦେଉ ନାହିଁ। ମୋଦି ଓ ଶାହାଙ୍କ ନୀତିରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଚାଲୁ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ସରକାରୀ ଦଳ ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକ କହିଛନ୍ତି। ସଂସଦ ଚାଲିବା ପାଇଁ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ। ହେଲେ ସେ କଥା ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଭୁଲି ଯାଉଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି କେଉଁ ନୀତିରେ ଯାଉଛି ବୋଲି ସରକାରୀ ଦଳ ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ପ୍ରସନ୍ନ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ମୌସୁମି ଅଧିବେଶନ ହେଉଛି ଏକ ସ୍ୱଳ୍କକାଳୀନ ଅଧିବେଶନ। ତେଣୁ ଏହି ଗୃହ ଠିକ୍‌ ଭାବରେ ଚାଲିବା ପାଇଁ ସାରା ଓଡ଼ିଶାର ଜନସାଧାରଣ ଚାହିଁ ବସିଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ଗୃହକୁ ବାରମ୍ବାର ହଟ୍ଟଗୋଳରେ ବନ୍ଦ ନକରି ଭଲସେ ଚାଲିବାକୁ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

pramila mallick

Share: